Миофункциональная ортодонтия

Мотивація і виконання вправ

Основною умовою для корекції зубо – щелепних аномалій знімними трейнерами є достатня мотивація до лікування дитини, оскільки регулярність використання трейнера є ключовою умовою ефективного лікування. Батьки повинні розуміти, що не можна просто примушувати дитину носити трейнер під наглядом, потрібно допомогти йому усвідомити, що це необхідно, перш за все, йому самому, щоб дитина відповідально носила трейнер, навіть у час, коли її не контролюють.

Використання апарату вночі повинно стати для пацієнта такою ж невід’ємною частиною режиму, як чищення зубів. Трейнер можна надягати під час читання перед сном – тоді дитина легко засинає з ним. Пам’ятайте! Без хорошої мотивації лікування пацієнта неможливо.

Програма тренування в Австралійському Ортодонтичному центрі включає в себе міогімнастику, вправи для правильної постави та дихальну програму, які сприяють виправленню позицій губ і язика і покращують дихання.

Як тільки Ваша дитина навчиться контролювати правильну позицію язика та правильно дихати, час лікування значно скоротиться і будуть помітні зовнішні поліпшення пропорцій обличчя. Якщо дитина буде слідувати простим щоденним вправам, поєднуючи їх з носінням трейнера, процес вирівнювання зубів буде йти швидше і робота трейнера буде результативною в повному обсязі.

Вправи виконуються в період денного носіння трейнера.

Чого ми прагнемо досягти?:

Губи зімкнуті весь час, окрім часу, коли дитина розмовляє та їсть.

Язик в точці спокою. Правильна позиція язика ( на піднебінні) сприяє правильному розвитку верхньої щелепи.

Дихання через ніс сприяє правильному розвитку верхньої та нижньої щелепи і так само формуванню правильного прикусу.

Ніякої губної активності під час ковтання. Це запобіжить щелепно-лицьовому недорозвиненню і скупченості зубів.

Правильна позиція і функціонування язика сприяє правильному формуванню зубного ряду. Але іноді у дитини верхня щелепа настільки звужена, що місця для язика просто недостатньо, тому потрібно розширити верхню щелепу. Це можливо зробити за допомогою пластинки або апарату Фаррела, оскільки верхня щелепа складається з 4 кісток.

Пластинка-це знімний ортодонтичний апарат, який дитина носить практично цілодобово, знімає для гігієнічної чистки і підкручує самостійно.

Апарат Фаррела-це незнімна конструкція, яка активується на прийомі у лікаря.

Коли щелепа стає правильного розміру, завжди є місце для зубів.

Як тільки дитина позбавиться усіх шкідливих звичок, лікування можна вважати завершеним. Пацієнтам з високим ступенем старанності вдається уникнути застосування брекетів.