Міофункціональна ортодонтія

«Обличчя дитини – відкрита книга, вчіться читати її»

Проф. Дж. Флаттер, ортодонт

Філософія міофункціональної ортодонтії

Міофункціональна ортодонтія займається діагностикою та усуненням реальних причин скупченості зубів і недорозвинення щелепно-лицевих структур.

Головною філософією міофункціональної ортодонтії є ортодонтичне лікування без видалення зубів, оскільки передбачає докладний аналіз і корекцію впливу м’язового фактора – основної причини скупченості зубів і недорозвинення щелепних структур.

Такий підхід до лікування називається «міофункціональним», від «міо» – м’яз, він спрямований на нормалізацію позиції язика та роботи кругового м’яза рота.

На сьогоднішній день міофункціональна ортодонтія дозволяє провести ортодонтичне лікування без установки брекетів. Як таке можливо?

Таке лікування можна реалізувати з використанням апаратури компанії MRC – спеціально розроблених міофункціональних трейнерів. Сьогодні міофункціональна ортодонтія дозволяє поглянути на ортодонтичні проблеми під іншим кутом.

Адже більшість таких проблем відображається на обличчі, і поки організм знаходиться у фазі активного росту, ми зможемо багато чого змінити.

У 3 з 4 дітей сьогодні формуються аномалії щелепно-лицевого розвитку.

Виявлені в ранньому віці порушення розвитку щелепно-лицьової області добре піддаються корекції. Однак на практиці такі діти часто залишаються без лікування, і у них виникає звуження щелеп, скупченість зубів, менш гармонійні пропорції обличчя.

Лікування брекетами і видалення зубів у підлітків не усуває причин виникнення аномалій прикусу, скупченості зубів і диспропорцій обличчя.

Але важливо розуміти, що скупченість зубів – це не сама проблема, а її наслідок. Проблема – шкідливі міофункціональні звички, на які, на жаль, не всі батьки звертають увагу.

Подивіться уважно на Вашу дитину, її обличчя гармонійне або помітні які-небудь проблеми з прикусом? «На що звернути увагу?» -запитаєте Ви.

Натягнуті губи, виражені певні м’язи, ротовий тип дихання – все це свідчення неправильного прикусу. Досвідчений ортодонт може визначити неправильний прикус, навіть не заглядаючи в ротову порожнину, грунтуючись тільки на аналізі лицьових ознак. Досить поспостерігати за дитиною декілька хвилин в невимушеній обстановці і відповісти на ряд питань:

- Губи Вашої дитини не зімкнуті в стані спокою?

- Який тип дихання? Дитина дихає через ніс або переважно через рот?

- Як Ваша дитина ковтає? Які м’язи рухливі на обличчі під час ковтання?

- Надувати чи дитина щоки, коли ковтає (свідоцтво інфантильного типу ковтання)?

- Ви бачите верхні різці, коли Ваша дитина ковтає?

Якщо хоча б на одне з питань Ви відповіли позитивно, тоді Ваш шлях повинен лежати до ортодонта. І чим раніше Ви це зробите, тим більше шансів у Вас і Вашої дитини мати правильний прикус без брекетів.

 • Наталья

  Лечение обойдётся гораздо дешевле! В Н.Новгороде установка американских брекетов – от 90.000.рублей!!! Плюскаждые 2 недели – посещение ортодонта – 1000 рублей!
  Ао
  дин миофункциональный трейнер – около 3000 рублей ВСЕГО! Считать умеете?

 • Ausstralian Ortodonticheskiy

  Здравствуйте,MPHouse
  Лечение ребенка по медике миофункциональной терапии по стоимости в 3 раза дешевле, чем лечение на брекетах. И, что самое важное, дает стабильный результат, т.е. по завершению лечения с помощью миофункциональной терапии ребенок будет иметь ровные зубы и ему больше не придется обращаться к доктору! Тогда как после лечения с помощью брекет-системы нужно носить ретейнер, чтобы не исчез результат.
  С ув. администратор клиники