AOC
?

Остеопатія в ортодонтичному лікуванні

Лікування у стоматолога-ортодонта дуже важливо поєднувати з відвідуванням лікаря-остеопата. Усі органи людського організму пов’язані між собою, тому будь-які зміни впливають на взаємодію кісток і м’язів із щелепами та зубами. Навіть невеличкі зміни у положенні тазостегнового суглобу призводять до зміни положення хребта. Це впливає на розташування щелеп, змінюється розподіл навантаження на зуби, а отже, виникають проблеми з прикусом.

Лікування в ортодонта малоефективне і не дає стійкого результату без усунення пошкоджень черепа, корекції хребта та постави, а іноді фіксує наявні патологічні зміни у черепі, порушення скронево-нижньощелепного суглоба, постави та призводить до посилення головного болю, швидкої втомлюваності, проблем із дихальною системою та травленням.

Тому дуже важливо перед початком ортодонтичного лікування відвідати остеопата. Він визначає зміни постави, таза, відмінності у довжині ніг, асиметрію обличчя, положення кісток черепа, суглобів та м’язів голови і протягом декількох сеансів коригує патологічні зміни. Остеопат дає рекомендації щодо формування прикусу, жування твердої їжі та робить масаж жувальних м’язів.

Це дуже важливо, адже є і зворотній зв’язок. Будь-які зміни у розташуванні зубів впливають на щелепи, і виникає ланцюгова реакція – змінюється положення хребта, що може негативно впливати на внутрішні органи людини. Саме тому лікар-остеопат коригує череп та поставу під час ортодонтичного лікування зубів один раз протягом 3-4 тижнів або після кожної зміни ортодонтичних апаратів (заміна пластин чи зміна форми платини, підтягування брекетів).

Поєднання роботи лікаря-ортодонта та лікаря-остеопата дозволяє якісніше лікувати пацієнта, досягнені результати залишаються на довший час, а тривалість використання ортодонтичних апаратів зменшується.

Наші послуги

Ціна

  • Консультація остеопата
  • 600,00 грн
  • Висновок остеопата та корекція
  • 1 200,00 грн
  • Вплив краніальної остеопатії на стоматологічне лікування

    ?

    Лікарі-ортодонти в нашій клініці успішно працюють пліч-о-пліч з остеопатом. Між остеопатією і стоматологією існує чималий взаємозв'язок. Обличчя складається з великої кількості різних кісток, деякі з них дуже чутливі і досить складно з’єднані між собою. Всі кістки обличчя и решти черепа регулярно руху у ледь помітному ритмі.

    Краніальная остеопатія дотримується той, що цей рух відіграє важливу роль в дренуванні синусів і вільному проходженні повітря через ніс. Травма обличчя може призвести до обмежень нормального руху кісток і суттєво впливати на все тіло. Однією з найпоширеніших причин травми є лікування зубів. Тому, важливим аспектом в ортодонтичному лікуванні є спільна робота ортодонта і остеопата.

    Окрім того, остеопатія дозволяє коригувати наслідки протезування, а саме запаморочення і головні болі, позбавляє болю і клацання в скронево-нижньощелепному суглобі, допомагає позбутися проблем з відкриванням рота і правильно сформувати прикус.

    ?

    Лікування в ортодонта стає ефективнішим у поєднанні з краніальною остеопатією. Діти і підлітки з брекет-системами для виправлення прикусу обов'язково мають спостерігатися в остеопата для контролю і корекції стану кісток обличчя, черепа і хребців шийного відділу. Особливо важливо звертати увагу на взаємозв'язок стану зубів, ротової порожнини та інших органів і систем в дитячому і підлітковому віці, коли тіло тільки формується.

    Перш ніж виправляти дитині прикус або навіть вирішувати логопедичні проблеми, варто показати його остеопату. Своєчасна остеопатична корекція нівелює ризик виникнення проблем із зубами. Завдяки остеопатичним маніпуляціям вдається поліпшити адаптацію до ортодонтичним апаратів, скоротити терміни лікування і зменшити число рецидивів і ускладнень після ортодонтічеого лікування.

    Травма обличчя може призводить до обмежень нормального руху кісток і суттєво впливати на все тіло. Однією з найпоширеніших причин травми є видалення і лікування зубів. Зусилля, що докладаються для видалення зубів, можуть передаватися в з'єднання і суглоби окремих чутливих кісток обличчя. Це може ускладнить і порушувати їх нормальний рух.

    Після видалення зуба можуть турбувати проблеми з вухами, головний біль, мігрень, біль у шиї та спині. Після видалення одна сторона роту не використовується для жування – а це неправильний прикус. Напруження частини обличчя, голови та шиї. Така ситуація може зберігатися за відсутності зуба, особливо декількох.

    Ортодонтичне лікування впливає на функції обличчя та усе тіло ще відчутніше. Обмежується нормальний рух кісток обличчя, що призводить до напруження в голові та шиї. З’являється головний біль, клацання в щелепах, біль у суглобах та шиї, дратівливість, людині важко сконцентруватися. Усі ці симптоми нікуди не зникають після зняття брекетів і декілька років потому.

    Та навіть одна невдало встановлена пломба чи протез з неправильним прикусом призводить до порушень. Найчастіше організм компенсує дисбаланс м’язовим напруженням. Але так буває не завжди – іноді проблем не вдається уникнути.

    Тому послугами остеопата рекомендують користуватися не тільки до встановлення брекетів та інших ортодонтичних апаратів для максимального зменшення напруження, під час їх використання для прилаштування до додаткового навантаження і після зняття ортодонтичних апаратів для виявлення довгострокових ефектів, а й для усунення інших стоматологічних проблем.